Coaching International

Akredite Koç Eğitim Programı I. Modül Hafta Sonu Programı : 23 Mayıs 2015, Öğrenci Koçluğu Eğitimi 13-27 ve 22-26 Haziran 2015, 31 Mayısa kadar kayıt olanlara çok özel fırsatlar, İK' cılar İçin Koçluk Eğitimi 29-31 Mayıs 2015, Integral Liderlik Koçluğu Eğitimi 11-15 Haziran 2015, İstanbul dışında hiçbir yerde şubemiz yoktur.
Mezun Görüşleri

Koçluk eğitimi almak, kariyer alanında beni desteklemenin yanı sıra, hayatımın çeşitli alanları arasında denge kurabilmemi, zamanımı daha etkin kullanabilmemi, ne istediğimi tam anlamıyla belirleyerek, hedefime doğru ilerlememi sağlamakla birlikte;  beni çevremdeki insanlara da faydalı kıldı.Hayatımızın her aşamasında işe yarayacak, basit ama bir o kadar da etkili tekniklerden oluşan koçluk sisteminin faydalı olmasında en önemli etkenlerden biri de, tüm koçluk bilgilerinin kişinin hafızasına net bir şekilde oturması ve kişinin bu bilgileri kullanma becerisi kazanması.

Hatice Hanım, koçluk ve eğitmenlik geçmişini çok iyi bir şekilde harmanlamış,  sadece klasik koçluk becerilerini değil, aynı zamanda bizim kültürel kalıplarımıza uygun olarak geliştirdiği koçluk stratejilerini de verdiği eğitimlere eklemiştir.Böylelikle kendisinden aldığım koçluk

eğitimi; sadece teorik koçluk bilgilerden ibaret değil, gerçekten bizim kültürümüze de uyarlanmış, kullanılabilen ve başarı gösteren bir sistem olmuştur.  Hatice Hanım’ın koçluk eğitiminin bana kattığı en önemli şeylerden biri de, koçluk tecrübesi edinebilmek olmuştur. Verdiği eğitim sonrası 100 saatlik bir staj uygulaması da sunması, koçluğu ve eğitimini ne kadar ciddiye aldığını ve faydalı olmak için ne kadar çok uğraştığını gösterir.

 

Sibel Yayla/İstanbul
Certified Coach,Kişisel Gelişim Uzmanı
www.dharmapositive.com

Şu anda Yaşam  Koçluğu eğitimini tamamlayarak bir Yaşam Koçu olmanın heyecanını yaşıyorum. Bir yandan Koçluk yapmaya başlarken kariyerimde dönüm noktası olabilecek bir karara vardım ve 15 yıldır içinde olduğum kurumdan ayrılıyorum.Kariyerimi Koçluk ve Kişisel Gelişim alanlarında devam ettireceğim.

Böyle bir hedefim olduğu için eğitimlerime devam ediyorum.Master Certified Coach düzeyine kadar ilerleyeceğim.Eğitim çok eğlenceli geçiyor,çünkü koçluk çok zevkli ve eğlenceli tabii çok da değerli...

 Hocam o kadar güzel anlatıyor ki,anlamamak olanaksız.Hem anlayışlı hem de yardımcı harika bir Hocam var. Her konuyu sizin anlayacağınız şekilde ve sürede size veriyor. Konuların tekrar tekrar üzerinden geçip uygulamalarla pekiştiriyor, uygulamaların bol olması çok öğretici oldu. Eğer koçluğu iş olarak düşünüyorsanız burası tam yeri,her şey için Hatice Hocam’a çok teşekkür ediyorum.


Yaşam Koçu Tolga/Kıbrıs
Kişisel Gelişim Uzmanı

ID Coaching International'i internet üzerinden buldum. Site beni çok etkiledi. En çok da mezunların görüşlerinden etkilendim. Doğru adresi bulduğuma inandım ve Hatice Yıldıran hocamın kapısını çaldım. Onunla yüzyüze görüştükten sonra doğru yolda olduğuma bir kez daha inandım.

 

Bir süredir hayatım ve geleceğim hakkında kararsızlıklar yaşıyordum. Mevcut durumumdan tatmin değildim. Kuşkusuz bir değişikliğe ihtiyacım vardı, fakat bunun nasıl olacağına dair bir fikrim yoktu. Hayatımı ve geleceğimi düşündügümde önümde bomboş bir resim vardı. Kendime inancımı ve hayallerimi kaybetmiştim. Bu duygular içinde çaldığım kapıdan daha aynı gün büyük umutlar ve hayallerle çıktım. En önemlisi kendime verdiğim değer ve inancım artmıştı. Sadece bir görüşme, hepsi bu...

 Sihirli bir değnek değdirmişti sanki bana... Birden bire önümde uzanan uçsuz bucaksız boş çerçeve dolmaya ve renklere bürünmeye başladı. Hatice hocamın bana yansıttığı pozitif enerji vasıtasıyla hayatımın resmini çizdim. En önemlisi mutluluğun resmini çizdim. Siz mutluluğun resmini çizebilirmisiniz?Ben artık rahatlıkla çiziyorum. Hatice hocam bana hayatımı, bana BEN'i armağan etti. Mucizelere inanmazdım. Artık inanıyorum. O benim hayatımdaki en büyük mucizelerden biri... Şimdi bir yaşam koçuyum. Hatice hocamın bana verdiği hediyeyi tüm insanlarla paylaşmak istiyorum. Bu arada eğitimime devam edip eğitmenlik sertifikalarımı da alarak kendimi daha da geliştirme yolunda yürüyorum. Hatta koşuyorum. Teşekkürler Hocam.

 

Buket Özen

Akademisyen-Yaşam Koçu 

Koçluğu ikinci kariyer olarak hedefleyip bu yönde ilerlemeye karar verdikten sonraki en önemli adım bu çok özel mesleğin eğitimini nereden alacağımı belirlemekti. Araştırdığım pek çok saygın isme aklımda şu kriterlerle yaklaştım; eğitim teoride kalmayıp yaşamımın içine işlemeliydi, bana pratik yapma imkanı sunmalıydı, sonradan koçluk için vazgeçilmez olduğunu öğrendiğim esneklik, tutkulu yaklaşım, motivasyon, hedefe dönük ilerleme ve sürekli öğrenerek gelişme öğelerini kapsamalıydı, ve en önemlisi, bana yeni kariyerim için “el verecek” kişiyi yani eğitmenimi uyumla benimsemeli ve sevmeliydim.

ID Coaching International ve kurucusu sevgili Hatice Yıldıran, tüm bu kriterleri fazlasıyla karşılamakla kalmadı, koçluk yolculuğumda bana verdiği destekle ikinci kariyerimin mimarı oldu. Bu kararı verdiğim için kendimi her gün kutluyorum. Koçluk yolculuğumda hiç yalnız olmamanın verdiği güven ve eğitimimin sağladığı yüksek donanımla nice yaşamlara fayda sağlamak amacını sürdürürken, liderim ve yol arkadaşım Hatice Yıldıran’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yaşamlarımızın kesişmediği paralel bir evreni hayal bile edemiyorum!

 

Beril Atakul

Ekonomist/Yaşam Koçu

Kişisel  Gelişim alanında artık profesyonel  olarak ilerlemeye karar verdiğimde; hedefim  yaşam koçluğu oldu. Çünkü,yaşama ve insana bakışım, özel- sosyal ve mesleki alandaki tecrübelerim,  içimde  hissettiğim ve bana yaşama coşkusu veren misyonum ile birleştiğinde  bana yaşam koçluğunu  gösteriyordu.

Koçluk eğitimi alabileceğim kurumları internet ortamında araştırdığımda  “ID Coaching International ” in benim için en uygun  kurum olduğuna karar verdim.Çünkü, “ID” nin  eğitim sonrasında da  mezunlarına sahip çıkan sürekli  gelişim odaklı   bir kurum olduğunu fark etmiştim.Saygıdeğer hocamız “Hatice Yıldıran” nı  ve “ID” ailesini tanıdıktan sonra doğru yerde olduğuma kesin olarak inandım.

Yaklaşık  bir yıldır “ID”  ailesi birlikteyim. Yaşama, insana , eğitime “Akıl ve  Evrensellik boyutundan” bakan sürekli yenilen ve gelişen dinamik bir aileyiz.

Benim için bu ailenin içinde olmak; “Sevgi ve saygı  zemininde  bilginin, gücün, aklın, yaratıcılığın sinerjisinde büyümek” demek. Sayın  hocamız Hatice  Yıldıran’a ve tüm ID ailesine çok teşekkürler.

Nuray Güngöroğlu

Bireysel Yaşam Koçu ve Kurumsal Koç.

Bundan yaklaşık 8 ay önce, hayatın için kaybolmuş bir yerlerdeydim. Hayat amacım yoktu, mutlu değildim hep bir arayış içindeydim. Derken Hatica hocam ile tanıştım ve hayatım değişti:) Hem de çok kısa bir sürede daha 2.günümde “2012 Haziran ayında yeni işime sahibim” yazmıştım ve bir koç olarak hedefimi gerçekleştirdim hem de hedeften 1 ay önce:) nasıl mı oldu? Koçluğu iliklerine kadar sindirmiş bir insanla çalışmak ID’yi farklı ve vazgeçilmez yapan şeydi. Eğitim süresince her saniye kendimi daha gelişmiş hissettim. Uzun eğitim saatlerinden sonra bile dönüş yolunda trafigin ortasinda neden gülümsediğimi şimdi daha iyi anlıyorum. Ve en önemlisi eğitim bittikten sonra bile desteğini hiç esirgemedı ID. Bugün hayatımda kendim olduğum, kendi kararlarımı özgürce verebildiğim, insanlara daha iyi dokunabildiğim ve en güzeli yaşam amacımı bildiğim bu sabaha uyanıyorum. Teşekkürler ID!!!

 

Duygu Aynur Tunçel

b-fit Göztepe Şubesi Sahibi

Değerli Hatice Hocam bana düşlerimi gerçekleştirme yolunda sonsuz enerjisi , bilgisi ve inancı ile vazgeçmemem gerektiğini öyle güzel anlattı ve yaşattı ki ,artık hedeflerine hergün bi adım daha yaklaşıyorum .

ID Danışmanlık hedeflerime ulaşmam için doğru yerdi ve Hatice hocam bunu parlatarak hayata geçirmemi sağladı artık bende onun değerli koçlarından biriyim .Bende ki tutkuyufark ederek ve dahası benim bunu fark etmemi sağlayarak bu yolda yanımda yürüdüğü ve değerli bilgilerini benimle paylaştığı ve paylaşmaya devam ettiği için , en önemlisi de bizlere verdiği değeri ve önemi tüm içtenliği ile hissettirip ,yaşattığı için ve bizleri yarı yolda bırakmadığı ,takip ve desteğini sürdürdüğü için sonsuz teşekkürler .

 

Seda Nimet Yılmaz 

Life Coach

Yaşam Koçu olmak isteyen herkesin Hatice Hanımla tanışması gerektiğine inanıyorum.Eğitimin kalitesi ile ilgili şüphem olmamakla birlikte Yaşam Koçluğu’nun meslek olarak yapılması ve iş geliştirme ile ilgili şüphelerim vardı.Hocamın eğitim müfredatını mükemmel bir içerikle ve sıralama ile sunması neticesinde bu işin yapılabilirliği konusunda emin oldum. Katılımcıların iki hafta içerisinde tam donanımlı bir yaşam koçu olması için bütün bilgi birikimini içtenlikle paylaşan Hatice Hocam’a çok teşekkür ediyorum.

 

Belma Özkan

Yaşam Koçu


ID Koçluk Akademisinden aldığım Yaşam Koçluğu ile hayatı kolaylaştırma, sadeleştirme ve ne istediğimi bilme konusunda engin bilgiler edindim.Bu bilgileri kısa zamanda deneyimleme şansına sahip oldum. Deneyim ve gözlemlerimi paylaşmanın doğru yolunu buldum.

 

Esin Külür

Eğitimci-Yaşam Koçu


Aldığım koçluk eğitimi 8 gün sürdü.İlk günden itibaren sınıfta huzur ve sinerji vardı.İlk gün itibarıyla Hocamız bütün birikimini sabırla , özveriyle bizimle paylaştı,dolu dolu bir sekiz günden sonra hayata daha koç gibi bakmaya başladım.

 

Ebru Günay

Yaşam Koçu

eyda tosal

Hayatıma inanmış olduğum ve bir yaşam tarzı haline getirmeye çalıştığım bütünsel yaklaşıma bu kadar uygun eğitim olacağını hiç tahmin etmedim. Bana kesinlikle yeni bir yol ve daha fazla ışık yaktığını gönülden söyleyebilirim. Doğru yerde ve doğru zamanda bu eğitime katıldığım için çok şanslıyım. Çok teşekkürler hocam, sevgiyle kalın

 

Şeyda Tosçalı Yaşam Koçu

Numil Bebelac-Eğitmen

 

Integral Koçluk Eğitimi, beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.Eğitimin içeriği,sunulan örnekler, yapılan uygulamalar oldukça fazlaydı. Eğitmen ve Koç olarak Hatice Yıldıran’a teşekkür ediyorum.Tüm bildiklerini bizimle paylaşmak istemesi ve kendimizi geliştirmemiz için önerdiği kitaplar çok faydalı oldu.

Herşey çok güzeldi, sıcak ortamda, güzel, faydalı, etkili bir eğitim aldım. Başarılarınızın devamını dilerim.

 

Yeşim Ersavaş
Yaşam Koçu

yaseminÇok akıcı ve yormadan devam eden bir eğitimdi.Çok kaliteli ve çok faydalı olduğunu düşünüyorum.

Burada eğitim aldığım için çok memnunum,devam etmeyi kesinlikle düşünüyorum.Güzel ve verimli zamanlar geçirdik,çok doğru bir yerde eğitim aldığımı düşünüyorum.

Uygulamalar çok faydalı oldu,bire-bir çalışmalar çok güzel deneyimler yaşattı.Yaşam boyu eğitim yolculuğuna hep beraber devam etmeyi diliyorum.

 

Yasemin Güney

Yaşam Koçu

Şüphe ile gelip; daha farkında, daha mutlu ve daha huzurlu gidiyorum. Kendimi biraz daha tanımanın gururu içindeyim. Kendime yeni bilgiler, yeni bakış açıları ve yeni dostlar edindim. Dünyamı biraz daha parlatmamı sağladığı için Hatice Hocama sonsuz teşekkürler. Durmak yok, eğitime devam.

 

Nazlı Yüceloğlu

Girişimci

Bu çatı altında almış olduğum eğitimin bilişsel,duyuşsal ve bedensel anlamda gelişimime katkıda bulunduğunu,kendisi ile barışık,donanımlı ve özgüveni yüksek,başarılı bir yaşam koçu olma yolunda bana artı değer kattığı kanısındayım.

“Yaşam koçu kimdir?”,”Koçluk araçları ve koçluk temel yetkinlikleri nelerdir?” hakkında edindiğim teorik bilgileri sınıf içinde yapmış olduğumuz uygulamalar ile pekiştirip tecrübe kazanmama neden oldu.Çıktığım bu yolculukta bir birlikteliğimizi ve başarılarımızı ileriye taşıma konusunda hep beraber olmamızı diliyorum.Teşekkürler.

Saygı ve sevgilerimle

 

Esen Çaygeçer
Yaşam Koçu

Koçluk kavramını son derece anlaşılır şekilde aktardıktan sonra tüm süreçlerini detaylı ve öğrenildiğinden emin olarak sunabilmek bu eğitimin ( eğitimcinin ) en büyük başarısı. Yaşamın tüm alanlarında bir koç olarak nasıl ilerlenebileceğinin tüm araçları sunuldu. İçerikte herhangi bir eksik, gelişme noktası, ek talep vs unsuru görmüyorum. Herkesi de çok seviyorum.

 

Sibel Algan

İletişim Danışmanı

 

Çok memnun kaldığım doyurucu çalışmaların yapıldığı bir süreç oldu. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 

Selin Kilercioğlu

İşletmeci

Bir sınıf öğretmeni olarak eğitimi nelerle bağdaştırabilirim, nelerle güçlendirebilirim diye düşündüğüm anda “ koçluk “ fikri zihrinmde aydınlanmaya başladı. Ve o nokta da araştırmalarım, referanslarım beni ID Coaching’ e götürdü. İyi ki de götürmüş. Çünkü bilgileri aktarmanın dışında insanlarda güven oluşturmak, gruplarda samimiyeti yakalamak da çok önemli. Çok güzel, dolu dolu geçen koçluk günleri için ve aile 

ortamını hissettirerek her zaman yanımızda olacağını hissettiren Hatice Hocama ve ID Coaching’ e çok teşekkür ediyorum. Koç olmak üzere :) 

 

Zeynep Ustaosmanoğlu

Sınıf Öğretmeni

Buraya geldiğim zaman bu işi yapmak konusunda kararlı olarak gelmiştim ama kafamda henüz oturtmamış olduğum şeyler vardı. Ama sevgili Hatice Yıldıran bu süreç içinde ihtiyacım olan herşeyde beni tamamladı. Burada tam bir aile ortamı içinde tam anlamıyla profesyonelce bir eğitim aldığımı düşünüyorum. Burasının benim hayatımın en iyi fırsatlarından birisi olduğundan kesinlikle eminim. İyi ki buradayım. Teşekkürler. :)

 

Burçin Akıncı

Organizasyon ve Etkinlik Danışmanı

Oldukça faydalandığımı, bana çok şey kattığını söyleyebilirim. Hocalarımız çok sıcak ve samimi, tam anlamıyla bilgiyi paylaşan, yüzleri hep gülen ve sıkmayan anlatımlarıyla bizi motive eden insanlar. Hem onları tanımaktan hem de nu eğitimden çok memnun kaldım. Sn Hatice Yıldıran ve Sn Neslihan Erdoğdu sizlere yürekten teşekkür ediyorum.

Gelişerek hep birlikte daha da iyiye ve güzele gitmeyi diliyorum.

 

Necla Karan 

Yaşam Koçu

 

Karar aşaması öncesi Yaşam Koçluğunu çok araştırmış ve her gittiğim yerde hüsrana uğramıştım. ID C

oaching’ den içeri girip Hatice Hoca ile görüştüğümde o konuşuyor; ben de içimden yaşasın naaraları atıyordum. Bilim ve pratiği birleştiren, sürekli gelişimi kendine hedef belirleyen ve empati düzeyi ile ego dengesini mükemmel özdeşleştiren dünya tatlısı hanımefendi ve çılgın Hatice Hoca’ ya sonsuz teşekkürler…

Yaşasın ışıklı yeni yolumuz…

 

Neslihan Onur

Sosyolog- Medya İletişim Uzmanı

 Sekiz gün yeterli olur mu olmaz mı derken gayet keyifli ve verimli geçti.Bu sekiz günde çok güzel teknikler öğrendim.Tatlı insanlar tanıdım.Kendi farkındalığıma ulaştım,hedeflerimi belirledim,kendi potansiyelimi daha fazla fark ettim.Sekiz günde bir insan ne kadar değişebilir ki diyebilirsiniz,fakat ben epey bir yol aldım.Bunu sağlayan, farkındalığımı artıran Hatice Hocam’a teşekkürlerimi sunuyorum ve ID yi seçmekle çok doğru bir karar aldığımı görüyorum.

Herşeyin ve tüm güzelliklerin,başarılarınızın devam etmesini diliyorum.Her daim yanımızda olacağınızı bilmek bana ayrı bir güven veriyor.Samimiyetiniz ve eğitim şekliniz için teşekkürler,saygılar

 

Aybike Ataca
Yaşam Koçu

 nuran serinYepyeni bir hayata başlangıç ve bu başlangıcın temeli olduğunu düşünüyorum.Temeli sağlam bir bina oluşmaya başlıyor ve bu temelin burada doğru bilgilerle,doğru anlatımlarla ve doğru karışımlarla yapıldığına inanıyorum.Burada gerçekten işini bilen,doğru yapan,yollarını doğru seçen ve temeli doğru atmasını bilen bir profesyonel bir mühendis var.Temeliniz sağlam olduğunda üzerine kuracaklarınızı da daha güvenle inşa etmeye,binayı kurmaya devam edeceğinizi görüyorsunuz.

Devam edeceğiniz binanın diğer katlarını oluşturmaya başlıyorsunuz.Sonrasında odaların içini düzenlemek ve zenginleştirmek size kalmış ama hala orada içine katacağınız çok şeyler var.

Enerjinizi dünyaya güzel ulaştırıyorsunuz,sizi tebrik ediyorum ve çok teşekkür ediyorum.

 

Nuran Serin
Yaşam Koçu

 

Çok kısa sürede çok şey öğrendim.Öncelikle kendimde değişimler yaşamaya başladım.Farkındalıklarım arttı.Temel eğitimin üzerine yapılan pratik uygulamalar gerçekten doyurucu, öğretici, düşündürücü, geliştirici. Teori ile pratik birleştiğinde ise,sonuç mükemmel oluyor diyebilirim.Hatice Hanım'ın eğitimci yanı ile tecrübelerinin birleşmesi sonucu ortaya tadına doyulmaz bir eğitim çıkıyor,her anını aklıma kazıdım,geçen zamanın farkına bile varmadımve çok şey öğrendim.

Artık,yaşam koçluğu yolundaki adımlarımı sağlam bir şekilde atmaya başlamanın rahatlığı ve özgüveniyle yoluma devam edeceğim.Hatice Hanım'ın leziz anlatımı ve

Ezo Hanım'ın şahane yemekleriyle tekrar bir araya gelmek için sabırsızlanıyorum. En kısa sürede tekrar bir üst eğitimde görüşmek üzere...

ID Coaching'in koçluk eğitimi anlamında bir lider olduğunu ve benzerleri arasından büyük farklarla sıyrıldığını düşünüyorum.Profesyonel,kaliteli,değer veren,vizyoner bir kurum.İlk eğitimimi bu kurumda aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.Sonuna kadar da ID Coaching ile yoluma devam etmek istiyorum.

Sizleri çok seviyorum.

 

Feryal Aydoğdu (İK Uzmanı)

Yaşam Koçu (Nisan 2013)

Çok aydınlatıcı ve geliştiriciydi.Herşeyden önce kendimde büyük farklar olduğuna şahit oldum.Bir takım farkındalıklar sağladım.Bu,düşünce şeklimi değiştirdi ve bu da çevremdekilerle ilişkilerime yansıdı.Eğitim yapısal açıdan koçluğu çok iyi anlattı. Sınıf içi uygulamalar çok faydalıydı. Koçluğun arkasındaki teori çok iyi verildi ve araç kitlerinin sunulup öğretilmesi epey pratikleştirdi. Bir yaşam koçunun başarılı bir şekilde koçluk yapmak için ihtiyacı olan herşey verildi.

Diğer kurumlardan farklı olarak koçlarıyla birlikte ilerlemesi çok güven verici. Profesyonellik ön planda.Meslek etiğine bağlı kalınması,sadece ticaret odaklı bakılmıyor olması çok hoşuma gitti. Hatice Hanım'ın içtenliği ve yemekler benzersizdi.

Eda Buse Pehlivan (Psikolog)

Yaşam Koçu (Nisan 2013)

Bu eğitime başlamadan önce bu kadar emin adımlarla kendime güvenip çıkacağımı tahmin bile edemiyordum.

Bu konuda bize çok yardımcı olup bizi yönlendiren Hatice Yıldıran hocamıza çok teşekkür ediyorum. Beni asıl benliğime kavuşturup daha pozitif daha özgüvenli bir hale getirip koçluk yolculuğuma başlattınız.

 

Birgül Ercan(Reklam ve Halkla İlişkiler Uzmanı)

Yaşam Koçu (Nisan 2013)

 

Saf Koçluk hakkında bir hayli netleştim.Daha önce başka bir ekolde I.Modülüne katılmıştım.Bu sebeple daha iyi kıyaslama yapabiliyorum.Ve diyorum ki Hatice Yıldıran gerçekten farklı.Bu farkı da onun öğretmen kimliği ve işini çok sevmesine bağlıorum.Kendisine yürekten teşekkür ediyorum.

 

Ayşegül Çağın

Yaşam Koçu

Sevgili Hatice Hocam,

Eğitim benim için çok yararlı oldu.  Eğitime koçluk konusunda iyi bir teorik bilgi ve uygulama tecrübesi kazanma hedefi ile geldim ve bunları çok fazlası ile aldım. Bu eğitimde iyi bir koç olabileceğimi gördüm. 

Kazandıklarımı maddeler halinde yazmak isterim.

* Siz çok başarılı bir koç modelisiniz ve eğitmensiniz. Sizden muhteşem  ilhamlar aldım.

* Koçluk hk teorik bilgiler, uygulamalar ve muhteşem sonuçları. 

* Bu gelişim modeli sanki  bir sahili değnek, ve buna sahip olduk. Amaç net ise başarı da net. 

* Her koçun bir stili var. Bende güçlü özelliklerimle kendi stilimi oluşturabiliyorum.

* Ne kadar çok uygulama yaparsan o kadar iyi kocsun. (Ne kadar mil o kadar iyi kaptan)

* Herşeyde olduğu gibi bunda da sürekli gelişim gerekiyor. Kendini geliştirmezsen, faydan azalır ve koçluk satamazsın.

* Bizlere çok güzel dostluklar kazandırdınız. Başta sizi kazandım. Seçtiğiniz tüm koç adayları çok değerli kişiler. Bu da sizin kalitenizin bir göstergesi.

* önümüze bir yol actınız. ID ajans ile bir iş birliği, çalışma imkanı oluşturdunuz. Bu bir kazan-kazan modeli. Bu da sizin kalitenizin başka bir göstergesi...

Sizinle uzun dönem çok kaliteli birliktelik yaşayacağımızı ve güzel işler çıkaracağımızı umut ediyorum.

Görüşmek dileği ile.

Sevgilerimle,

Özgü Çepeloğlu (IT Direktörü)

Yaşam Koçu

canan atalayID Coaching'den aldığım 1. modül eğitim programından son derece memnun kaldım. 8 günlük süre içinde hem kendimi daha iyi tanıma, hem de koçluğun ne olup ne olmadığını çok iyi anlama ve kendimi geliştirme fırsatı buldum. Eğitim içeriğinin geniş kapsamlı olduğunu, Hatice Yıldıran'ın da çok başarılı bir koç ve çok değerli, iyi bir eğitmen  olduğunu düşünüyorum. Kendisi, kişiliği ile, başarıları ile, koçluk deneyimleri ile bana çok ilham verdi ve iyi bir koç olarak, insanlara dokunabilmek ve faydalı olmak için büyük motivasyon kazandırdı. Bu eğitim sayesinde koçluğa çok büyük bir inancım var. Eğitimde kullanılan araçların ve koçluk uygulamalarının yeterli olduğunu düşünüyorum. Hatice Hanım, eğitim boyunca aklımda oluşan tüm sorularımı fazlasıyla cevapladı ve çok iyi bir örnek teşkil ederek, benim hem hayatla ilgili, hem de koçluk kariyerimle ilgili motive olmamı sağlayarak özgüvenimi de artırdı.

Bu eğitimin, başarılı bir koç olabilmek için çok faydalı bir ilk adım olduğunu hissediyorum, ve kariyerimin başlangıcını burada yaptığım için çok mutluyum. Eğitim programının 2. modülü için en kısa zamanda hazır olmak istiyorum ve bu hedef doğrultusunda koçluk uygulamalarımı zevkle sürdürmekteyim. ID Coaching'e ve Hatice Hanım'a çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Canan Atalay(Ekonomist)

Yaşam Koçu

Bu eğitim ile koçluğun yeni çağdaki yerinin önemine daha çok inandım. İnsana katkısını gördüm. Bu eğitimin veriliş şekli, niteliği, eğitmenin donanımı, hakimiyet, esneklik, paylaşımcı, birikimi, sürekli öğrenen hayat boyu eğitim felsefesine inancı olmazsa olmaz bir nitelik kattı.

Burada olmaktan dolayı çok memnunum. Teşekkürler ID Coaching, Teşekkürler Hatice Yıldıran

 

Doç. Dr.Hüsniye Örs

 

Öncelikle eğitmenim Hatice Hanım'a sonsuz teşekkürler. Bu eğitimin önemi, eğitimin içeriği, bundan sonra bu eğitimle ilgili ne yapabileceğim hakkındaki soru işaretlerimi yok etti.

Açık sözlülüğü, iş değeri ve önemi, eğitimi veriş şekli, eğitim kalitesi, güveni, sıcakkanlılığı, samimiyeti, öğreticiliği muazzamdı. Kendimle ilgili bu eğitim süresince müthiş bir keşfe çıktım. İyi ki gelmişim ve iyi ki bu eğitimi burada almışım.

Bu eğitimi alabileceğim en iyi yerdeydim. Modül 2 ve 3 ü de sabırsızlıkla bekliyorum. Eğitime verdiğiniz değer ve önem için sonsuz teşekkürler. Eğitim dışında bu ortamda bizimle paylaşanlar için de sonsuz teşekkürler.Tüm gelişim ve yeniliklerle yolunuza devam etmeniz ve bize ışık olmanız dileğiyle

 

Rukiye Kısa

Bütünsel Gelişim Koçu

 

Sevgili Hocam,

Öncelikle sizinle tanışmış olmaktan son derece memnun olduğumu  belirtmek isterim.

Kendi işime destekleyici olarak almak istediğim bu eğitimde ilk görüşmemizden itibaren göstermiş olduğunuz ilginiz, samimiyetiniz ve aktarımlarınız  bana  doğru yerde olduğumu her seferinde bir kez daha hissettirdi.

Eğitime başlamadan önce önyargılı baktığım 'yaşam koçluğu' kavramı sayenizde anlam kazandığı gibi bugün kendi yaşamıma da  yaratacağı etkiyi bile düşünmek tartışılmaz.

Konuya hakimiyetiniz, eğitim araçlarınızın donanımı öğrenmemde en etkili gereçlerdi elbette. Bununla birlikte uygulamaların öğrendiklerimin pekişmesi yönünde  çok daha etkili olduğunu düşünüyorum.

Dinginliğiniz, samimiyetiniz, anlayışınız ve özellikle bende yarattığınız farkındalıklar için çok teşekkür ederim.

Beyinden kalbe,

Sevgi ve sağlıkla kalın,

 

Burçak Avcı

Yaşam Koçu

Sevgili Hocam,

Teşekkür etmek, sizinle geçirdiğimiz dolu saatler için çok basit bir minnet ifadesi kalıyor. 

Hayatımın son zamanlarında yaşadığım tüm fırtınalar için sakinliğe açılan bir kapı oldunuz. 

Ön yargılarımla geldiğim bu programdan dolu dolu ayrılmanın gurunu yaşıyorum. Her ders öncesi evimden ayrılmak istemeden ayaklarım gitmekte zorlanırken sizinle geçirdiğimiz tüm teorik ve pratik tecrübeler benim uçarak çıkmamı sağladı.

Şu an içinde bulunduğum iş alanıma destek olması için geldiğim koçluk programı ilk aşaması hem iş hem özel hayatım için büyük gelişim yolu açtı.

SUSMAK kelimesinin anlamı bu program sonrasında benim için belirginleşti. Bir şey değişir her şey değişir….

Hayatıma kattığınız yeni anlamlar için çok teşekkür ederim. 

Özlem Kunduracı

Yaşam Koçu

Gelmeden önceki yaşam koçluğuna bakış açımla eğitime geldikten sonraki bakış açım tamamen değişti. Bakmakla görmek gibi. Çok daha faydalı, çok daha faydalı bir sistemde olduğumu görmek, beni gelişim sürecinde daha olumlu etkiledi. Yapmaktan olmaya doğru gidiş sürecinde kendimde zaaf gibi gördüğüm şeylerin beni beslediğini, geçmişte kabullenemediğim olayların aslında şu an ayakta kalabilmemdeki en büyük kaynağım olduğunu gördüm.

Farkındalık süreci başladığında daha güzel nasıl olabilir diye düşünmeye başladım. Gördüm ki bakış açısı değiştiğinde hayatın akışı da değişiyormuş. Kendimde deneyimlediklerim bana bu bilgiler doğrultusunda başkalarına da aynı değişiklikleri yaratılabilirliği konusunda heyecan verdi. Eğitim başında dereye yüzmeye geldiğimi ama sonunda okyanusta olduğumu gösterdi.

Ebru Uğurcan

Girişimci

 

I. Modül Bütünsel Gelişim Koçluğu Programı’nda 8 gün 64 saat süren öğrenimimizde, geldiğim güne ait bulunduğum düşünce boyutum ile şimdi giderken çok daha fazla anlam kazandı. Sn. Hatice Yıldıran hocamızın yüksek performansı ile öğrettikleri gerçek anlamda “içimize yolculuğun” ilk adımı oldu.Bunu yaşamış olmaktan oldukça memnun ve mutluyum.”An’dayım” , “ Güç Bizde” ve sadece “Dinleme”nin gerçek manada kişilerdeki çözülme etkisini öğrendim.Öğrenmenin ötesinde yaşadım....

Daha ne söylenebilir ki, iyikimlere bir halka daha geldi.Sayın Hatice Hocam, gittiğiniz yolda her zaman ışık saçmanız, sizin de daha aydınlıklarda olacağınızın bir işareti...

Şahsınıza ve adanmışlığınıza duyduğum hayranlığı bilmenizi isterim. Modül II , III ve daha birçok programda birlikte olmak dileklerimle isteğimle...saygılarımla

Filiz Şener

Yönetim Danışmanı

Koçluk hakkında bilinçli, bilimsel verilere dayalı etkili bir eğitim sunuldu. ID Coaching eğitmeni Hatice Yıldıran, koçluğu çok iyi benimsemiş ve bunu büyük bir özveri ve hoşgörüyle aktarabilen özel bir öğretici. Bütünselliğe çok iyi dokunabilen, etkili sunumlarla insanı etkileyen özel bir eğitim oldu. Teşekkürler

Esra Sürücü

Finans Uzmanı

Beş günlük eğitim öğretici idi. Kendimize dair farkındalığımız biraz daha artarak buradan ayrılıyoruz. Yapılabilecek daha iyi bir şey bulmak zor. Herşey için teşekkürler

Alp Hergüllü

Eğitim benim için verimli, öğretici ve kendimi bulma yolunda bir yol gibiydi. Farklı bakış açısıyla bakmayı öğrendik. Bu güzel eğitim için teşekkür ederim.

Bundan daha iyi ekip olamazdı:)

Nirgül Kaya

 

 

Scroll Up